Här hittar du det kompletta spelschemat för säsongen 2021/2022 i den ryska hockeyligan KHL. Matcherna börjar i september och ligan avrundas under våren med slutspelet i Gagarin Cup. Matcherna spelas näst intill dagligen och sker då med olika tidsskillnader jämte svensk tid. Samtliga matcher i vårat spelschema nedan är angivna i svensk tid, så att du enkelt kan följa med i det som händer i Europas största hockeyliga.

Spelschema KHL 2021/2022

Barys Nur-Sultan - Sochi
Barys Nur-Sultan - Kunlun
Metallurg Magnitogorsk - SKA St. Petersburg
Bars Kazan - Niznekamsk
Cherepovets - Avangard Omsk
Lokomotiv Yaroslavl - Yekaterinburg
Din. Minsk - Nizhny Novgorod
Sp. Moscow - Jokerit
Dinamo Riga - Podolsk
Sibir Novosibirsk - Tractor Chelyabinsk
Vladivostok - Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk - Kunlun
Barys Nur-Sultan - Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk
Lokomotiv Yaroslavl - CSKA Moscow
SKA St. Petersburg - Dyn. Moscow
Sochi - Cherepovets
Sp. Moscow - Yekaterinburg
Din. Minsk - Jokerit
Bars Kazan - Salavat Ufa
Dinamo Riga - Nizhny Novgorod
Amur Khabarovsk - Vladivostok
Jokerit - CSKA Moscow
Kunlun - Salavat Ufa
SKA St. Petersburg - Sp. Moscow
Dinamo Riga - Din. Minsk
Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Yaroslavl
Metallurg Magnitogorsk - Cherepovets
Yekaterinburg - Barys Nur-Sultan
Bars Kazan - Tractor Chelyabinsk
Avangard Omsk - Nizhny Novgorod
Dyn. Moscow - Sochi
Amur Khabarovsk - Niznekamsk
Jokerit - Din. Minsk
Podolsk - Dinamo Riga
SKA St. Petersburg - CSKA Moscow
Sp. Moscow - Salavat Ufa
Amur Khabarovsk - Niznekamsk
Vladivostok - Lokomotiv Yaroslavl
Tractor Chelyabinsk - Cherepovets
Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk
Bars Kazan - Barys Nur-Sultan
Dyn. Moscow - Yekaterinburg
Kunlun - Nizhny Novgorod
Podolsk - Sochi
Kunlun - Din. Minsk
Amur Khabarovsk - Lokomotiv Yaroslavl
Vladivostok - Niznekamsk
Sibir Novosibirsk - SKA St. Petersburg
Salavat Ufa - Yekaterinburg
Tractor Chelyabinsk - Barys Nur-Sultan
Bars Kazan - Cherepovets
Dyn. Moscow - Nizhny Novgorod
Podolsk - Metallurg Magnitogorsk
Sochi - Sp. Moscow
CSKA Moscow - Din. Minsk
Dinamo Riga - Kunlun
Jokerit - Avangard Omsk
Amur Khabarovsk - SKA St. Petersburg
Vladivostok - Niznekamsk
Sibir Novosibirsk - Salavat Ufa
Barys Nur-Sultan - Yekaterinburg
Bars Kazan - Metallurg Magnitogorsk
Nizhny Novgorod - Sp. Moscow
Cherepovets - Podolsk
CSKA Moscow - Dyn. Moscow
Jokerit - Kunlun
Sochi - Tractor Chelyabinsk
Dinamo Riga - Avangard Omsk
Vladivostok - SKA St. Petersburg
Sibir Novosibirsk - Niznekamsk
Barys Nur-Sultan - Salavat Ufa
Yekaterinburg - Bars Kazan
Lokomotiv Yaroslavl - Sp. Moscow
Din. Minsk - Metallurg Magnitogorsk
Cherepovets - Dyn. Moscow
Nizhny Novgorod - Dinamo Riga
Avangard Omsk - Tractor Chelyabinsk
CSKA Moscow - Jokerit
Sochi - Podolsk
Vladivostok - Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk - Bars Kazan
Barys Nur-Sultan - Dinamo Riga
Salavat Ufa - Metallurg Magnitogorsk
Cherepovets - Din. Minsk
CSKA Moscow - Avangard Omsk
Lokomotiv Yaroslavl - Dyn. Moscow
Niznekamsk - Nizhny Novgorod
Kunlun - SKA St. Petersburg
Jokerit - Yekaterinburg
Amur Khabarovsk - Bars Kazan
Sibir Novosibirsk - Sp. Moscow
Salavat Ufa - Dinamo Riga
Tractor Chelyabinsk - Lokomotiv Yaroslavl
Barys Nur-Sultan - Metallurg Magnitogorsk
Avangard Omsk - Yekaterinburg
CSKA Moscow - Niznekamsk
Podolsk - Din. Minsk
Sochi - Nizhny Novgorod
Jokerit - Dyn. Moscow
Kunlun - Cherepovets
Kunlun - Cherepovets
Amur Khabarovsk - Sp. Moscow
Vladivostok - Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk - Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk - Din. Minsk
CSKA Moscow - Podolsk
SKA St. Petersburg - Nizhny Novgorod
Sochi - Niznekamsk
Dinamo Riga - Yekaterinburg
Amur Khabarovsk - Sp. Moscow
Vladivostok - Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk - Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk - Din. Minsk
CSKA Moscow - Podolsk
SKA St. Petersburg - Nizhny Novgorod
Sochi - Niznekamsk
Dinamo Riga - Yekaterinburg
Jokerit - Salavat Ufa
Kunlun - Tractor Chelyabinsk
Amur Khabarovsk - Sibir Novosibirsk
Vladivostok - Sp. Moscow
Metallurg Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan
Yekaterinburg - Lokomotiv Yaroslavl
Cherepovets - Sochi
Dyn. Moscow - Niznekamsk
Podolsk - Avangard Omsk
SKA St. Petersburg - CSKA Moscow
Amur Khabarovsk - Sibir Novosibirsk
Kunlun - Tractor Chelyabinsk
Dinamo Riga - Salavat Ufa
Nizhny Novgorod - Barys Nur-Sultan
CSKA Moscow - Sochi
Dyn. Moscow - Jokerit
Podolsk - Cherepovets
SKA St. Petersburg - Bars Kazan
Vladivostok - Sibir Novosibirsk
Niznekamsk - Tractor Chelyabinsk
Avangard Omsk - Salavat Ufa
Dinamo Riga - Din. Minsk
Metallurg Magnitogorsk - Jokerit
Yekaterinburg - Cherepovets
Lokomotiv Yaroslavl - Bars Kazan
Nizhny Novgorod - Kunlun
Dyn. Moscow - Sp. Moscow
Podolsk - Barys Nur-Sultan
SKA St. Petersburg - Sochi
Vladivostok - Sibir Novosibirsk
Barys Nur-Sultan - Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk - Nizhny Novgorod
Salavat Ufa - CSKA Moscow
Yekaterinburg - Dinamo Riga
Din. Minsk - Cherepovets
Kunlun - Lokomotiv Yaroslavl
Podolsk - Niznekamsk
SKA St. Petersburg - Avangard Omsk
Sochi - Vladivostok
Sp. Moscow - Dyn. Moscow
Sibir Novosibirsk - Amur Khabarovsk
Metallurg Magnitogorsk - Dyn. Moscow
Salavat Ufa - Bars Kazan
Tractor Chelyabinsk - Dinamo Riga
Yekaterinburg - Nizhny Novgorod
Niznekamsk - CSKA Moscow
Din. Minsk - Podolsk
Avangard Omsk - Barys Nur-Sultan
Jokerit - SKA St. Petersburg
Kunlun - Vladivostok
Sochi - Cherepovets
Sp. Moscow - Lokomotiv Yaroslavl
Sibir Novosibirsk - Vladivostok
Metallurg Magnitogorsk - Dinamo Riga
Salavat Ufa - Barys Nur-Sultan
Tractor Chelyabinsk - Nizhny Novgorod
Yekaterinburg - Dyn. Moscow
Lokomotiv Yaroslavl - SKA St. Petersburg
Niznekamsk - Amur Khabarovsk
Din. Minsk - Sochi
Avangard Omsk - Cherepovets
CSKA Moscow - Sp. Moscow
Jokerit - Podolsk
Kunlun - Bars Kazan
Din. Minsk - Dinamo Riga
Sibir Novosibirsk - Vladivostok
Barys Nur-Sultan - Avangard Omsk
Metallurg Magnitogorsk - Yekaterinburg
Bars Kazan - Lokomotiv Yaroslavl
Cherepovets - Sochi
Niznekamsk - Salavat Ufa
Din. Minsk - Nizhny Novgorod
CSKA Moscow - Jokerit
Dyn. Moscow - SKA St. Petersburg
Sp. Moscow - Tractor Chelyabinsk
Dinamo Riga - Podolsk
Amur Khabarovsk - Kunlun
Barys Nur-Sultan - Vladivostok
Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk
Salavat Ufa - Avangard Omsk
Bars Kazan - Yekaterinburg
Niznekamsk - Cherepovets
Din. Minsk - Dinamo Riga
CSKA Moscow - Tractor Chelyabinsk
Dyn. Moscow - Lokomotiv Yaroslavl
Podolsk - Nizhny Novgorod
Sochi - Jokerit
Sp. Moscow - SKA St. Petersburg
Amur Khabarovsk - Kunlun
Yekaterinburg - Sibir Novosibirsk
Avangard Omsk - Bars Kazan
Lokomotiv Yaroslavl - CSKA Moscow
Nizhny Novgorod - Cherepovets
Podolsk - Dyn. Moscow
SKA St. Petersburg - Dinamo Riga
Lokomotiv Yaroslavl - CSKA Moscow
Nizhny Novgorod - Cherepovets
Podolsk - Dyn. Moscow
SKA St. Petersburg - Dinamo Riga
Vladivostok - Kunlun
Salavat Ufa - Barys Nur-Sultan
Tractor Chelyabinsk - Amur Khabarovsk
Jokerit - Sp. Moscow
Niznekamsk - Metallurg Magnitogorsk
Din. Minsk - Sochi
Cherepovets - Bars Kazan
Nizhny Novgorod - CSKA Moscow
SKA St. Petersburg - Podolsk
Vladivostok - Kunlun
Sibir Novosibirsk - Amur Khabarovsk
Salavat Ufa - Metallurg Magnitogorsk
Tractor Chelyabinsk - Niznekamsk
Yekaterinburg - Barys Nur-Sultan
Lokomotiv Yaroslavl - Sochi
Din. Minsk - Avangard Omsk
Jokerit - Dyn. Moscow
Dinamo Riga - Sp. Moscow

En säsong i Kontinental Hockey League, som är det fulla namnet, består av 62 omgångar, där lagen möter varandra inom två konferenser som i sin tur delas upp i två divisioner. Denna uppdelning görs baserat på geografi och låter lagen slippa längre resor mellan matcherna som spelas. I och med att ligan täcker en stor yta så kan det ibland krävas mycket långa resor, vilket man på det här sättet undviker fram till och med slutspelet.

För den som vill kunna se matcherna ifrån KHL så är det Viaplay som har rättigheterna till matcherna i Sverige. Dessutom kan man via en mängd olika sajter följa liverapporter ifrån matcherna.