Här hittar du det kompletta spelschemat för säsongen 2019/2020 i den ryska hockeyligan KHL. Matcherna börjar i september och ligan avrundas under våren med slutspelet i Gagarin Cup. Matcherna spelas näst intill dagligen och sker då med olika tidsskillnader jämte svensk tid. Samtliga matcher i vårat spelschema nedan är angivna i svensk tid, så att du enkelt kan följa med i det som händer i Europas största hockeyliga.

Spelschema KHL 2019/2020

Kunlun - Vladivostok
Metallurg Magnitogorsk - Niznekamsk
Salavat Ufa - Sibir Novosibirsk
Yekaterinburg - Amur Khabarovsk
Din. Minsk - Lokomotiv Yaroslavl
Dyn. Moscow - Jokerit
SKA St. Petersburg - Cherepovets
Sp. Moscow - Podolsk
Dinamo Riga - CSKA Moscow
Kunlun - Vladivostok
Nizhny Novgorod - Barys Nur-Sultan
Din. Minsk - Sochi
Tractor Chelyabinsk - Amur Khabarovsk
Yekaterinburg - Niznekamsk
Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk
Bars Kazan - Salavat Ufa
Dyn. Moscow - Cherepovets
Jokerit - Lokomotiv Yaroslavl
Podolsk - Dinamo Riga
SKA St. Petersburg - CSKA Moscow
Podolsk - Barys Nur-Sultan
Sp. Moscow - Sochi
Kunlun - Nizhny Novgorod
Vladivostok - Din. Minsk
Tractor Chelyabinsk - Niznekamsk
Jokerit - Dinamo Riga
Lokomotiv Yaroslavl - Cherepovets
Avangard Omsk - Salavat Ufa
Bars Kazan - Sibir Novosibirsk
Dyn. Moscow - Sochi
Podolsk - CSKA Moscow
SKA St. Petersburg - Metallurg Magnitogorsk
Sp. Moscow - Barys Nur-Sultan
Amur Khabarovsk - Din. Minsk
Vladivostok - Nizhny Novgorod
Kunlun - Yekaterinburg
Cherepovets - Tractor Chelyabinsk
Salavat Ufa - Bars Kazan
CSKA Moscow - Metallurg Magnitogorsk
Amur Khabarovsk - Nizhny Novgorod
Vladivostok - Yekaterinburg
Kunlun - Din. Minsk
Sibir Novosibirsk - Sp. Moscow
Barys Nur-Sultan - SKA St. Petersburg
Cherepovets - Sochi
Niznekamsk - Bars Kazan
Avangard Omsk - Tractor Chelyabinsk
CSKA Moscow - Dyn. Moscow
Dinamo Riga - Metallurg Magnitogorsk
Lokomotiv Yaroslavl - Jokerit
Amur Khabarovsk - Yekaterinburg
Sibir Novosibirsk - SKA St. Petersburg
Barys Nur-Sultan - Dyn. Moscow
Tractor Chelyabinsk - Sp. Moscow
Sibir Novosibirsk - Kunlun
Bars Kazan - Lokomotiv Yaroslavl
CSKA Moscow - Podolsk
Nizhny Novgorod - Dinamo Riga
Niznekamsk - Avangard Omsk
Sochi - Jokerit
Vladivostok - Amur Khabarovsk
Barys Nur-Sultan - Yekaterinburg
Metallurg Magnitogorsk - Dyn. Moscow
Sochi - Sp. Moscow
Cherepovets - SKA St. Petersburg
Barys Nur-Sultan - Kunlun
Tractor Chelyabinsk - Avangard Omsk
Din. Minsk - Dinamo Riga
CSKA Moscow - Lokomotiv Yaroslavl
Jokerit - Podolsk
Sibir Novosibirsk - Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Yekaterinburg
Avangard Omsk - Vladivostok
Cherepovets - Din. Minsk
Dyn. Moscow - Kunlun
Lokomotiv Yaroslavl - Amur Khabarovsk
Nizhny Novgorod - Tractor Chelyabinsk
Sp. Moscow - Podolsk
Jokerit - SKA St. Petersburg
Sochi - CSKA Moscow
Dinamo Riga - Barys Nur-Sultan
Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk
Yekaterinburg - Niznekamsk
Bars Kazan - Tractor Chelyabinsk
Cherepovets - Amur Khabarovsk
Lokomotiv Yaroslavl - Kunlun
Podolsk - Vladivostok
Sp. Moscow - Dyn. Moscow
Din. Minsk - SKA St. Petersburg
Salavat Ufa - CSKA Moscow
Avangard Omsk - Barys Nur-Sultan
Dinamo Riga - Jokerit
Yekaterinburg - Sibir Novosibirsk
Bars Kazan - Metallurg Magnitogorsk
Dyn. Moscow - Amur Khabarovsk
Nizhny Novgorod - Vladivostok
Sochi - Tractor Chelyabinsk
Sp. Moscow - SKA St. Petersburg
Din. Minsk - Kunlun
Salavat Ufa - Lokomotiv Yaroslavl
Dyn. Moscow - CSKA Moscow
Niznekamsk - Barys Nur-Sultan
Sp. Moscow - Jokerit
Dinamo Riga - Cherepovets
Dyn. Moscow - CSKA Moscow
Niznekamsk - Barys Nur-Sultan
Sp. Moscow - Jokerit
Dinamo Riga - Cherepovets
Metallurg Magnitogorsk - Amur Khabarovsk
Yekaterinburg - Vladivostok
Bars Kazan - Nizhny Novgorod
Metallurg Magnitogorsk - Amur Khabarovsk
Yekaterinburg - Vladivostok
Bars Kazan - Nizhny Novgorod
Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Yaroslavl
Salavat Ufa - Dyn. Moscow
Din. Minsk - Podolsk
CSKA Moscow - Kunlun
Jokerit - Cherepovets
Sochi - Sp. Moscow
Barys Nur-Sultan - Avangard Omsk
Jokerit - Cherepovets
Niznekamsk - Nizhny Novgorod
Vladivostok - Bars Kazan
Barys Nur-Sultan - Lokomotiv Yaroslavl
Salavat Ufa - Dinamo Riga
Tractor Chelyabinsk - Sochi
CSKA Moscow - Yekaterinburg
Niznekamsk - Podolsk
SKA St. Petersburg - Dyn. Moscow
Din. Minsk - Sp. Moscow
Amur Khabarovsk - Avangard Omsk
Kunlun - Sibir Novosibirsk
Amur Khabarovsk - Bars Kazan
Kunlun - Sibir Novosibirsk
Barys Nur-Sultan - Salavat Ufa
Tractor Chelyabinsk - Metallurg Magnitogorsk
Cherepovets - Yekaterinburg
Nizhny Novgorod - Sochi
CSKA Moscow - Din. Minsk
Podolsk - Jokerit
SKA St. Petersburg - Dinamo Riga
Vladivostok - Avangard Omsk
Amur Khabarovsk - Sibir Novosibirsk
Vladivostok - Avangard Omsk
Kunlun - Bars Kazan
Barys Nur-Sultan - Metallurg Magnitogorsk
Yekaterinburg - Salavat Ufa
Cherepovets - Sp. Moscow
Nizhny Novgorod - Dyn. Moscow
Niznekamsk - Tractor Chelyabinsk
CSKA Moscow - Sochi
Podolsk - Din. Minsk
SKA St. Petersburg - Jokerit
Kunlun - Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk - Tractor Chelyabinsk
Salavat Ufa - Vladivostok
Nizhny Novgorod - Lokomotiv Yaroslavl
Niznekamsk - Yekaterinburg
Din. Minsk - Sp. Moscow
CSKA Moscow - SKA St. Petersburg
Dyn. Moscow - Bars Kazan
Jokerit - Barys Nur-Sultan
Podolsk - Avangard Omsk
Dinamo Riga - Sochi
Kunlun - Amur Khabarovsk
Yekaterinburg - Tractor Chelyabinsk
Bars Kazan - Salavat Ufa
Lokomotiv Yaroslavl - CSKA Moscow
Avangard Omsk - Sochi
Dyn. Moscow - Podolsk
Jokerit - Vladivostok
SKA St. Petersburg - Barys Nur-Sultan
Sp. Moscow - Cherepovets
Nizhny Novgorod - Metallurg Magnitogorsk
Niznekamsk - Sibir Novosibirsk
Salavat Ufa - Barys Nur-Sultan
Yekaterinburg - Bars Kazan
Jokerit - Kunlun
Podolsk - Lokomotiv Yaroslavl
Sp. Moscow - Tractor Chelyabinsk
Din. Minsk - Cherepovets
Dinamo Riga - Vladivostok
Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk
CSKA Moscow - Sibir Novosibirsk
Jokerit - Niznekamsk
SKA St. Petersburg - Nizhny Novgorod
Tractor Chelyabinsk - Bars Kazan
Yekaterinburg - Barys Nur-Sultan
Cherepovets - Podolsk
Sochi - Lokomotiv Yaroslavl
Sp. Moscow - Kunlun
Amur Khabarovsk - Salavat Ufa
Avangard Omsk - Niznekamsk
Dyn. Moscow - Nizhny Novgorod
SKA St. Petersburg - Din. Minsk
Dinamo Riga - Sibir Novosibirsk
Amur Khabarovsk - Salavat Ufa
Vladivostok - CSKA Moscow
Podolsk - Bars Kazan
Barys Nur-Sultan - Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Jokerit
Tractor Chelyabinsk - Kunlun
Yekaterinburg - Din. Minsk
Lokomotiv Yaroslavl - Nizhny Novgorod
Dyn. Moscow - Dinamo Riga
SKA St. Petersburg - Avangard Omsk
Sochi - Cherepovets
SKA St. Petersburg - Avangard Omsk
Amur Khabarovsk - CSKA Moscow
Vladivostok - Salavat Ufa
Sibir Novosibirsk - Din. Minsk
Barys Nur-Sultan - Avangard Omsk
Metallurg Magnitogorsk - Yekaterinburg
Bars Kazan - Dinamo Riga
Lokomotiv Yaroslavl - Jokerit
Nizhny Novgorod - Cherepovets
Sochi - Podolsk
Sp. Moscow - Dyn. Moscow
Kunlun - CSKA Moscow
Vladivostok - Salavat Ufa
Vladivostok - Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk - Yekaterinburg
Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk
Bars Kazan - Podolsk
Niznekamsk - Cherepovets
Dyn. Moscow - Lokomotiv Yaroslavl
Sp. Moscow - SKA St. Petersburg
Dinamo Riga - Jokerit
Sibir Novosibirsk - Kunlun
Salavat Ufa - Vladivostok
Yekaterinburg - Barys Nur-Sultan
Niznekamsk - Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk - Bars Kazan
CSKA Moscow - Nizhny Novgorod
Jokerit - Tractor Chelyabinsk
Podolsk - Sochi
SKA St. Petersburg - Amur Khabarovsk
Sp. Moscow - Metallurg Magnitogorsk
Dinamo Riga - Din. Minsk
Sibir Novosibirsk - Sochi
Salavat Ufa - Sp. Moscow
Yekaterinburg - Jokerit
Cherepovets - Kunlun
Lokomotiv Yaroslavl - Din. Minsk
Nizhny Novgorod - SKA St. Petersburg
Niznekamsk - Metallurg Magnitogorsk
Avangard Omsk - Vladivostok
CSKA Moscow - Barys Nur-Sultan
Dyn. Moscow - Tractor Chelyabinsk
Podolsk - Amur Khabarovsk
Dinamo Riga - Bars Kazan
Sibir Novosibirsk - Cherepovets
Barys Nur-Sultan - Sochi
Salavat Ufa - SKA St. Petersburg
Tractor Chelyabinsk - Kunlun
Bars Kazan - Sp. Moscow
Jokerit - Metallurg Magnitogorsk
Lokomotiv Yaroslavl - CSKA Moscow
Nizhny Novgorod - Amur Khabarovsk
Niznekamsk - Vladivostok
Din. Minsk - Yekaterinburg
Dinamo Riga - Dyn. Moscow
Metallurg Magnitogorsk - Kunlun
Salavat Ufa - Sochi
Tractor Chelyabinsk - Cherepovets
Niznekamsk - Amur Khabarovsk
Din. Minsk - CSKA Moscow
Jokerit - Dyn. Moscow
SKA St. Petersburg - Vladivostok
Dinamo Riga - Yekaterinburg
Barys Nur-Sultan - Sibir Novosibirsk
Bars Kazan - Avangard Omsk
Lokomotiv Yaroslavl - Podolsk
Sp. Moscow - Nizhny Novgorod
Tractor Chelyabinsk - Vladivostok
Cherepovets - Dyn. Moscow
Amur Khabarovsk - Dinamo Riga
Yekaterinburg - Sibir Novosibirsk
SKA St. Petersburg - Nizhny Novgorod
Sochi - Podolsk
Sp. Moscow - Bars Kazan
Barys Nur-Sultan - Salavat Ufa
Metallurg Magnitogorsk - Niznekamsk
CSKA Moscow - Din. Minsk
Vladivostok - Dinamo Riga
Tractor Chelyabinsk - Sibir Novosibirsk
Cherepovets - Podolsk
Sochi - Nizhny Novgorod
Amur Khabarovsk - Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk - Salavat Ufa
Avangard Omsk - Lokomotiv Yaroslavl
Bars Kazan - Din. Minsk
Dyn. Moscow - Sp. Moscow
Jokerit - SKA St. Petersburg
Amur Khabarovsk - Niznekamsk
Vladivostok - Barys Nur-Sultan
Kunlun - Dinamo Riga
Sibir Novosibirsk - Metallurg Magnitogorsk
Bars Kazan - Salavat Ufa
Cherepovets - Sochi
Nizhny Novgorod - Jokerit
Din. Minsk - Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk - Yekaterinburg
CSKA Moscow - SKA St. Petersburg
Podolsk - Sp. Moscow
Amur Khabarovsk - Barys Nur-Sultan
Vladivostok - Niznekamsk
Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga
Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga
Tractor Chelyabinsk - Metallurg Magnitogorsk
Bars Kazan - Yekaterinburg
Din. Minsk - Dyn. Moscow
Avangard Omsk - Jokerit
CSKA Moscow - Sochi
Podolsk - Lokomotiv Yaroslavl

En säsong i Kontinental Hockey League, som är det fulla namnet, består av 62 omgångar, där lagen möter varandra inom två konferenser som i sin tur delas upp i två divisioner. Denna uppdelning görs baserat på geografi och låter lagen slippa längre resor mellan matcherna som spelas. I och med att ligan täcker en stor yta så kan det ibland krävas mycket långa resor, vilket man på det här sättet undviker fram till och med slutspelet.

För den som vill kunna se matcherna ifrån KHL så är det Viaplay som har rättigheterna till matcherna i Sverige. Dessutom kan man via en mängd olika sajter följa liverapporter ifrån matcherna.